PYRO SERVIS - OHŇOSTROJE

Pražská 46, 530 06 Pardubice, Malý Pavel, tel./fax: 466 310 390, 777 760 060, e-mail: ohnostroje@ohnostroje-cz.cz, web: www.ohnostroje-cz.cz

PYRO SERVIS - OHŇOSTROJE
Novinky

"Zvedněte oči k nebesům a my je pro Vás rozzáříme"

OHŇOSTROJE - MALÉ - STŘEDNÍ - VELKÉ - GIGANTICKÉ

Kontakt

PYRO SERVIS OHŇOSTROJE

Pražská 46, 530 06 Pardubice

Malý Pavel, tel./fax: 466 310 390, 777 760 060

ohnostroje@ohnostroje-cz.cz

www.ohnostroje-cz.cz

Malý
Pavel - PYROSERVIS - netfirmy.czPyrotechnika a ohňostroje - netfirmy.cz

Firma PYRO SERVIS - Pavel Malý se zabývá realizací ohňostrojů a prodejem pyrotechniky. Nás sortiment tvoří kompakty, baterie, římské svíce, fontány, kulové pumy.

Působíme ve Východočeském a Královehradeckém kraji a na Vysočině.

Naši nejčastější zákazníci jsou z těchto měst a okolí: Pardubice, Chrudim, Přelouč, Čáslav, Kutná Hora, Kolín, Chlumec nad Cidlinou, Lázně Bohdaneč, Hradec Králové a další. Spokokojení a dlouholetí zákazníci nejsou jen fyzické osoby, ale i firmy, obce a města.

 Historie ohňostrojů

Objev střelného prachu se odhadem datuje do období mezi šestým a devátým stoletím našeho letopočtu do staré Číny. Pověst praví, že kuchař na dvoře panovníka jednou omylem smíchal síru, ledek a dřevěný prach. Tato směs se poté zahřála a vznikl černý prášek, který při zapálení hlasitě vybuchoval. Číňané ho považovali za kouzelný, a hrstky prachu sypali do bambusových stonků a házeli je do ohně, aby tím odehnali zlé duchy. Složení střelného prachu nám ve svých pamětech popsal čínský alchymista Suň S‘-miao. Od té doby se hlasité výbuchy využívali při téměř všech slavnostních událostech, jako byli svatby, narození dětí a dokonce i pohřby.

Do Evropy se tato primitivní pyrotechnika dostala až ve 13. století. Do ohňostrojů, jaké známe dnes, měli tyto ještě daleko. Neuměli vystřelit příliš vysoko a výběr barev byl také velmi omezený. I přes to si ho oblíbila Anna Boleynová, manželka tehdy vládnoucího Jindřicha VIII. Při své korunovaci si nechala zhotovit papírové draky, kteří chrlili barevné světlice z úst. Na našem území si ohňostroje oblíbil i Rudolf II. Habsburský, který na svém dvoře zaměstnával mraky alchymistů, kteří měli za úkol zdokonalovat a vylepšovat jejich technologie.

Nejvíce se na vývoji ohňostrojů podepsali Italové, kteří jako první zhotovili červené, modré a zelené zbarvení ohňostrojů tím, že do směsí prachu a ostatních výbušnin přimíchali ty správné kovy. Do té doby byli ohňostroje pouze tmavě žluté nebo oranžové. Už v 19. století se ohňostroje dostávali do formy, jakou známe dnes.

Současnost

V dnešní době máme pyrotechniky nepřeberně. Od prskavek a dýmovnic po velké kompakty nebo výbušniny pro skalní odstřely. Pyrotechnika se dělí na 2 základní skupiny: Vojenskou a Civilní. Vojenská má většinou bojové účely. Civilní se pak ještě dělí na zábavnou a pracovní. Naše firma se zabývá prodejem zábavní pyrotechniky. Do této skupiny patří ohňostroje, petardy, dýmovnice, fontány a mnoho dalších.

Funkce ohňostrojů je většinou stejná. Kompakty po zapálení, vystřelují dělové rány, které vysoko ve vzduchu vybuchují a vytváří tak nejrůznější barevné tvary nebo obrazce. Nezapomenutelnou atmosféru ohňostroji také dodávají zvukové efekty. Nejčastěji rány nebo hvízdání. Ohňostroj je v dnešní době nedílnou součástí každé větší hudební nebo společenské akce. Neměl by chybět na každé správné oslavě nebo svatbě. Ať už malá fontánka nebo gigantický ohňostroj, zážitek z nich je vždy nezapomenutelný.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies